Візітка ўстановы дашкольнай адукацыі

Дата: 26 сентября 2017 в 12:10, Обновлено 23 января в 20:36

Шашкоўскі дзіцячы сад "Сонейка"

гасцінна адчыніў свае дзверы ў снежні 1968 года.

У 2018/2019 навучальным годзе ўстанову дашкольнай адукацыі наведваюць 24 выхаванца.

Функцыянуюць 2  групы:
    група інтэграванага навучання і выхавання   (ад 3 да 5 гадоў) - 14 дзяцей;
    група інтэграванага навучання і выхавання  (ад 5 да 7 гадоў) - 10 дзяцей.

Адкрыты новыя формы арганізацыі дашкольнай адукацыі з кароткачасовым  рэжымам знаходжання: вячэрняя і прагулачная групы.

Адукацыйны працэс ва ўстанове дашкольнай адукацыі здзяйсняецца на беларускай мове.

Аказваюцца  платныя паслугі звыш базавага кампанента на платнай аснове:

“Харэаграфія” “Вяселы каблучок"

Адукацыйны працэс здзяйсняюць 3 выхавальніка, настаўнік-дэфектолаг, музычны кіраўнік, кіраўнік фізічнага выхавання.

Ва ўстанове дашкольнай адукацыі ствараюцца неабходныя ўмовы для атрымання дашкольнай адукацыі, у тым ліку аказання карэкцыйна-педагагічнай дапамогі выхаванцам з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця.