Навіны

Памятка для законных прадстаўнікоў выхаванцаў

Правілы бяспечных паводзін на дзіцячых гульнявых пляцоўках

• Патлумачце дзіцяці, што нельга катацца на сапсаваных арэлях, горках.
• Дзіця павінна ведаць, што калі яно скінулася з арэлей, нельга адразу уставаць, каб не атрымаць удар па галаве.
• Раскажыце свайму дзіцяці, што перш чым з’ехаць з горкі, патрэбна пераканацца, што папярэдняе дзіця ўстала на ногі і адышлося ў бок.
• Патлумачце дзіцяці, што ўсе збудаванні на дзіцячай гульнявой пляцоўцы зроблены з жалеза ці іншага трывалага матэрыялу таму, калі не выконваць правілы бяспекі, можна атрымаць сур’езную траўму.

2 августа в 06:56 | Лукша Н. І. | нет комментариев

Памятка для законных прадстаўнікоў выхаванцаў

Правілы бяспечных паводзін на дзіцячых гульнявых пляцоўках

• Патлумачце дзіцяці, што нельга катацца на сапсаваных арэлях, горках.
• Раскажыце свайму дзіцяці, што перш чым з’ехаць з горкі, ён павінен пераканацца, што папярэдняе дзіця ўстала на ногі і адышлося ў бок.

2 августа в 06:54 | Лукша Н. І. | нет комментариев

Сегодня практически у каждого человека есть мобильные телефоны, смартфоны,
планшеты и ряд других устройств, аккумуляторы которых заряжаются от
электрической сети.
При этом следует помнить, что электрическое устройство, которое включено в
розетку, но не используется по назначению, может представлять пожарную опасность.
Какие же несложные правила следует соблюдать, чтобы избежать возгорания
зарядного устройства?

В последнее время участились случаи, так называемых «лесных потеряшек».

У гэты знамянальны дзень ва ўстанове дашкольнай адукацыі адбыліся цікавыя і змястоўныя мерапрыемствы для выхаванцаў. Сярод якіх музычная забава "Жыву ў Беларусі і гэтым ганаруся", конкурс малюнкаў "Беларусь у сэрцы кожнага", экскурсія ў міні - экспазіцыю ўстановы дашкольнай адукацыі "З рога дзівосаў многа".

04.06.2019 выхаванцы нашага садка сталі ўдзельнікамі раённага фестывалю дзіцячай творчасці "Маленькая краіна", які адбыўся на базе ДУА "Дзіцячы сад №8 г.Стоўбцы".

Пад такой красамоўнай назвай у нашай установе дашкольнай адукацыі адбыўся выпускны развітальны баль. Кранальныя і ўзнёслыя словы з вуснаў выпускнікоў, станоўчыя эмоцыі, цікавыя харэаграфічныя кампазіцыі, крэатыўныя пастаноўкі сталі добрым падарункам для гасцей мерапрыемства.

В связи с установившейся сухой и ветреной погодой на территории Столбцовского района действует запрет на посещение лесов и торфяников.

Как известно, дети – это цветы жизни. И все родители без исключения желают, чтобы их ребенок рос здоровым, быстро развивался и радовал их своими успехами. Сейчас, в современном мире, существует очень много детских магазином с широким ассортиментом товара.
Детские игрушки, в свою очередь, не уступают в спектре вариантов. На полках магазинов они бывают разные, на любой вкус, возраст, пол. Но как правильно выбирать игрушки для детей из всего предложенного разнообразия?

С приходом весны, при температуре воздуха выше +5ºС, клещи начинают проявлять свою активность.

З мэтай фарміравання асноў бяспекі жыццядзейнасці ў выхаванцаў ва ўстанове дашкольнай адукацыі адбылася сустрэча з супрацоўнікамі раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях ПАВП №12 в. Старына.

18.04.2019 на базе ўстановы дашкольнай адукацыі адбылося заключнае пасяджэнне раённага клуба "Наватар" па тэме "Фарміраванне асноў фінансавай граматнасці ў сучасным адукацыйным асяроддзі".

Несмотря на то, что весна ещё только начинает радовать нас тёплыми деньками, на территории района уже имеют место случаи загорания сухой растительности. Кроме того, в ЦОУ районного отдела по чрезвычайным ситуациям практически ежедневно поступают сообщения о загорании мусора.

Со 2 по 19 апреля на территории района пройдет профилактическая акция в жилом фонде «За безопасность - вместе».
Основная цель акции – снижение количества пожаров из-за нарушений правил пожарной безопасности.

01.04.2019 ва ўстанове дашкольнай адукацыі прайшла сумесная экалагічная акцыя "Птушыная хатка" пад дэвізам: " Вясну чакаем, птушак склікаем" . Выхаванцы сумесна з выхавальнікамі размясцілі на тэрыторыі дзіцячага сада шпакоўні, вырабленыя вучнямі ДУА "Шашкоўская сярэдняя школа".

29.03.2019 ва ўстанове дашкольнай адукацыі праведзены агульны бацькоўскі сход, у якім прынялі ўдзел інспектар Стаўбцоўскага РАНС Герасіменка , фельчар Шашкоўскай амбулаторыі.

Уважаемые законные представители воспитанников!
Министерством по чрезвычайным ситуациям ежемесячно размещаются
материалы на детском правовом портале mir.pravo.by в рубрике «Правила
безопасности при возникновении чрезвычайных ситуаций»

12.03.2019 в рамках профилактической акции «Берегите детей!» учреждение дошкольного образования посетил инспектор ДПС отдела ГАИ Столбцовского РОВД старший лейтенант милиции Супранович О.В.

Напярэдадні Міжнароднага жаночага дня выхаванцы групы інтэграванага навучання і выхавання (ад 5 да 7 гадоў) разам са сваім педагогам атрымалі запрашэнне стаць удзельнікамі Святочнага канцэрта "Жанчына, слаўлю цябе!" у мясцовым ДК.